בלוג

שעה בשדרות רוטשילד בתל אביב הובילה למסקנה אחת: הגיעה העת להנגשת עסקים פרטיים עבור אנשים עם מוגבלויות

08/03/2018 09:04

העיתונאית ומגישת תוכנית "הכל כלול" בערוץ 10 (אפיק 14 בשלט), סיון כהן סבן, ערכה בדיקת נגישות ברחוב רוטשילד בתל אביב. היא התיישבה על כסא גלגלים ובמשך שעה סיירה בשדרה וניסתה להיכנס לבתי עסק הממוקמים בה. מלבד אחד מסניפי הבנקים, בו קיימת הנגשה למופת, כל המסעדות ומקומות הבילוי שהיא בדקה נמצאו לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. החל בכניסה למסעדות המכילות מדרגות בלבד וכלה במקומות שלא קיימים בהם תאי שירותים נגישים. מציאות זו, מלבד שהיא מקוממת מאוד, יכולה להשתנות לטובה. באמצעות השימוש באפליקציית הנגישות A-CHECK שלנו, בדיקת הנגישות בנכסים קיימים וההנגשה הופכות קלות, פשוטות וזמינות יותר לכולנו. אז אין תירוצים. מהיום כולנו מנגישים.

נטע רוטמן ז"ל - נזכור אותה בהערכה ואהבה

19/02/2018 11:15

הנהגת שנהרגה אתמול (א') בקריסת מנוף על מכונית פרטית בכפר סבא היא נטע רוטמן מקריית אונו, מנהלת מחלקת ייעוץ בעמותת "נגישות ישראל", הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה. נטע רוטמן ז"ל, בת 52, הייתה נכה מלידה שהתניידה בכיסא גלגלים. היא נהרגה כשיצאה עם מכוניתה ממרכז שרונה בעיר, שם פעלו משרדי העמותה, והמנוף שקרס באתר בנייה סמוך פגע בה. נטע רוטמן ז"ל, תרמה רבות לחייהם של אנשים עם מוגבלות על ידי עבודה מקצועית עם חברות וארגונים מובילים בישראל על מנת להנגיש אותם לכלל הציבור. פעילותה של נטע הוא השראה לכולנו והיא משאירה אחריה מסורת של שילוב ונגישות לחברה טובה יותר בה אנשים עם מוגבלות חופשיים להשתלב באופן עצמאי שוויוני ומכובד בכל תחומי החיים בישראל. תמר נגישות מרכינה ראשה לנוכח הטרגדיה. תמיד נזכור את נטע כאישה נאה חייכנית וערכית.

תמונת פרופיל של נטע רוטמן ז"ל.

תמונת פרופיל של נטע רוטמן ז"ל.

אלון מאורי (48) בן זוגה של נטע רוטמן ב-18 השנים האחרונות, סיפר כי רק לפני שבוע חגגה נטע יום הולדת 52. מאורי סיפר כי הכיר את רוטמן בטיול סקי של עמותת "אתגרים". מאורי ציין שביום התאונה קיבלו הודעה כי הם עתידים לקבל את המפתח לדירה החדשה שרכשו בגני תקווה ולאחר מכן נטע הייתה אמורה לטוס לכנס נגישות בווינה. "היא דיברה איתי דקה לפני שזה קרה, כשהיא הייתה ברכב", הוא שיחזר. "אחרי דקה קיבלתי שיחה מאיתורן שבה נאמר לי שיש בעיה עם הרכב. ניסיתי להתקשר אליה ולדבר איתה. חשדתי, אחרי כמה זמן הייתה תמונה בטלוויזיה ולא היו לי הרבה ספקות, הכול התאים". הוא סיפר על אישה לבבית ואוהבת. "היא הייתה אהבת חיי, בכל מה שהיא נגעה היא עשתה בצורה מדהימה ומקצועית. היא גידלה את שני ילדיי התאומים והיינו משפחה כשהם באו אלינו פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני. לפני תשע שנים נסענו איתם לטיול קרוואנים בחוף המזרחי של ארה"ב כטיול בר מצווה. בכלל היא ואני עשינו חיים משוגעים, בחופשות ובכלל, הייתה לנו תקופה מטורפת ומאושרת, כל מי שפגש אותי אמר לי שזכיתי", אמר מאורי בכאב.

נטע רוטמן ז"ל ביום קידום מודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

נטע רוטמן ז"ל ביום קידום מודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

כך נכתב עליה ביום האסון על ידי יובל וגנר נשיא ומייסד העמותה: "עמותת נגישות ישראל בהלם מהאסון הנורא שהתרחש היום בהתרסקות מנוף על רכבה של נטע רוטמן, ולקח לנו אותה מאיתנו. נטע ניהלה את מחלקת ייעוץ לנגישות של עמותת נגישות ישראל. נטע הנגישה מאות מקומות וארגונים ובכך השפיעה רבות על שיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות בישראל. נטע הינה אדם עם מוגבלות שמעולם לא נתנה למגבלה לעצור אותה וחייה בשילוב תוך דוגמא אישית. היא ובעלה אלון מאורי מיצו את החיים הטובים בספורט, טיולים, בילויים ומסעדות. תמיד הייתה מקצועית, חיובית ומשפיעה. נטע הייתה מורשת נגישות מהמובילות בישראל. הייתה לי הזכות לעבוד עם נטע ולהיות גם חבר אישי. לנטע זכויות רבות בהנגשה במדינת ישראל. נטע היתה אמורה בבוקר להמריא לוינה לכנס בבנייני האו"ם וליצג את ישראל ואת עמותת נגישות ישראל. בור עצום נפער לו פתאום בעמותה. אנחנו מחבקים את המשפחה. יהי זכרה ברוך. יובל וגנר נשיא ומייסד העמותה ומשפחת עמותת נגישות ישראל."

סרטון תדמית על פעילות עמותת נגישות ישראל 2017. מתוך ארכיון יוטיוב.